Історія створення

Івано-Франківський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (далі – Центр) є державним професійно-технічним навчальним закладом третього атестаційного рівня, підпорядковується Державному центру зайнятості Міністерства соціальної політики України через Івано-Франківський обласний центр зайнятості.

Рік заснування: 2009

Створений на виконання постанови Правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 19.12.2008р. №80, наказу Державного центру зайнятості від 20.01.2009р. №4 «Про створення навчальних закладів державної служби зайнятості в Дніпропетровській, Івано-Франківській та Львівській областях» та наказу Івано-Франківського обласного центру зайнятості від 17.02.2009р. №20.

Головним завданням Центру

є забезпечення права громадян України на професійне навчання відповідно до їх покликань, інтересів, здібностей з метою задоволення потреб економіки країни у кваліфікованих і конкурентоспроможних на ринку праці робітниках та молодших спеціалістах.

Центр професійно-технічної освіти ДСЗ діє відповідно до Статуту, Положення про навчальний заклад служби зайнятості, Положення про вище професійне училище та центр професійно-технічної освіти, Положення про надання Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття послуг з професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації, інших законодавчих та нормативно-правових актів.

Стратегічною метою Центру

є якісне професійне навчання безробітного населення та співпраця з роботодавцями для подальшого працевлаштування своїх слухачів.

Центр здійснює професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних, а також працюючих осіб і незайнятого населення на основі отриманої ліцензії згідно рішення Державної акредитаційної комісії України від 25 травня 2011 року, протокол ДАК №87 та 23 березня 2012 року, протокол ДАК №94 за професіями «Агент з організації туризму», «Адміністратор», «Покоївка», «Продавець продовольчих товарів», «Продавець непродовольчих товарів», «Касир торговельного залу» а також проводить навчання на короткотермінових курсах цільового призначення за різноманітними напрямами, розробляючи та вдосконалюючи навчальні плани вказаних курсів для безробітних, які знаходяться на обліку у міських, районних та міськрайонних центрах зайнятості області.

Для проведення занять у 2010 році працівникам Центру доводилось орендувати навчальні приміщення в освітніх закладах міста, оскільки Центр знаходився у приміщенні обласного центру зайнятості, де не було необхідних навчальних класів.

На даний час Івано-Франківський центр ПТО ДСЗ знаходиться в орендованому приміщенні за адресою: м.Івано-Франківськ, вул.Пасічна, 14а. Спільними зусиллями обладнано 3 навчальних кабінети: кабінет-лабораторія інформатики і інформаційних технологій, кабінет охорони праці, кабінет спецпредметів, а також три кабінети для працівників Центру.

Для наближення умов навчання потребам сучасного ринку праці до викладання дисциплін залучаються найкращі викладачі та майстри виробничого навчання з великим практичним та педагогічним досвідом роботи.

Перші працівники ЦПТО

ВОНИ СТВОРЮВАЛИ ІСТОРІЮ ЦПТО


МЕТОДИСТ ЦЕНТРУ СУРМАЧЕВСЬКА С.В.


ВИКЛАДАЧ ГЛАГОЛЮК В.П.


ВИКЛАДАЧ ДЕПУТАТ М.М


ВИКЛАДАЧ ДОРОШЕНКО О.М.


КОЛЕКТИВ ЦПТО (січень 2011р.)


Викладач Белей М.Я.


Святкування 5-річчя створення ЦПТО (серпень 2014р.)


Виробнича практика слухачів групи ПД-6


Викладач Юречко Г.М. з групою ПД-7


Викладач Тепак Л.В. на уроці оподаткування


Свято вишиванки (травень 2015р.)


Свято вишиванки (травень 2018р.)


Колектив ЦПТО(грудень 2018р.)